שֵׁם

למתחסנים, למחלימים ולכלל הציבור; מה פתוח ולמי?
א׳, פבר׳ 21 2021, 10:30

בהתרגשות רבה ולאחר ימים רבים בהם היו מושבתים, נפתחו הבוקר (א') חנויות הרחוב, הקניונים והשווקים.

יחד איתם נפתחו גם בתי הכנסת, חדרי הכושר, בריכות השחייה, אולמות התרבות, מלונות, ספריות, מוזיאונים, גני חיות, ספארי ואטרקציות תיירותיות בשטח פתוח ללא מתקנים (למעט רכבל).


ע"פ המתווה שאישרה הממשלה הקניונים, השווקים וחנויות הרחוב ייפעלו בהתאם לתו הסגול והכניסה אליהם מותרת לכלל הציבור. גם במוזיאנים ובספריות, בגני החיות ובספארי רשאים להיכנס כולם.


מנגד אולמות התרבות, חדרי הכושר, בריכות השחייה והמלונות יפעלו במתווה התו הירוק – הכניסה אליהם תתאפשר למחלימים ולמחוסנים בלבד בהצגת תעודת מתחסן. בתי כנסת מורשים לפעול בתפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 אנשים.


אפליקציית "הרמזור" באמצעותה ניתן להנפיק את התו הירוק עלתה לחנויות האפליקציות בסוף השבוע שעבר, אולם משתמשים רבים שניסו להנפיק דרכה את הדרכון הירוק, דיווחו כי נתקלו בקשיים, גם על אתר "הרמזור" של משרד הבריאות הגיעו תלונות ונראה כי השרתים של משרד הבריאות מתקשים לעמוד בעומס הפניות.


במשרד הבריאות התייחסו לדיווחים על התקלות וציינו כי "ישנם עומסים כבדים על השירות בהנפקת תו ירוק, ולפיכך יתכנו קשיים כאלה ואחרים. יחד עם זאת, מרבית הבקשות מסתיימות בהצלחה ועשרות אלפי אנשים כבר קיבלו תו ירוק, בנוסף לתעודות המתחסן והמחלים אשר ברשותם".


עוד ציינו במשרד הבריאות כי "במהלך תקופת ההרצה, להנפקת תו ירוק, בשבועיים הקרובים - ניתן להשתמש בתעודות המתחסן הקיימות אשר הונפקו זה מכבר כמעט לכל אוכלוסיית הזכאים".


בתוך כך במשטרה מגבשים מדיניות לאכיפת התו הירוק. המשטרה הודיעה כי אין בכוונתה להעמיד שוטרים בכניסה לעסקים כדי לעקוב אחר הוראות התו הירוק.

מה שכן הוחלט כבר, הם גובה הקנסות שיינתנו למפירים. לפי מה שגובש, אדם שישהה במקום שפועל על פי התו, מבלי שהחלים מקורונה או התחסן, ייקנס ב-1,000 שקלים. במשרד הבריאות חשבו בהתחלה להטיל קנס של 500 שקלים, אך הוחלט שזהו סכום נמוך מדי שלא יוביל להרתעה.


לצד המשק שנפתח היום, תלמידים רבים שבו הבוקר למסגרות החינוך, זאת לאחר שערים רבות, הפכו לירוקות, צהובות וכתומות "בהיר" במודל הרמזור. 

גם ילדי בית שמש שהפכה לכתומה "בהירה" שבו הבוקר למעונות, לגנים ולבתי הספר.


רה"ע ד"ר עליזה בלוך שביקרה הבוקר בבית הספר "אהבת ישראל", הודתה לאנשי החינוך בעיר על מאמציהם לאורך כל התקופה וביקשה לא לשכוח את תלמידי כיתות ז' - י'. "הנחתי את כל המנהלים והמורים בעיר לצאת ולקיים מפגשים בשטח. אסור לוותר עליהם , אסור שהם יוותרו על ההתבגרות שלהם" אמרה בלוך.©ShemeshOnline
קבלו את כל העדכונים, האירועים והמבצעים בבית שמש!
הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ: http://bit.ly/Idkunim-6
או בטלגרם: https://t.me/BeitShemeshIdkunim

גלריית תמונות

גלריית וידאו

4

פריטים

א׳, פבר׳ 21 2021, 10:00
כל הפרטים שרציתם לדעת על הנפקת התו הירוק - בפנים
ד׳, פבר׳ 10 2021, 13:38
ניירות אכילה מרהיבים, פלייסמנטים מדהימים, קופסאות שקופות חדשניות ומרשימות, מזרקים ועוד
ד׳, פבר׳ 10 2021, 14:43
לכבוד פורים מבחר מתנות מושלמות שיהפכו את המשלוח מנות שלכם למיוחד!
ה׳, פבר׳ 18 2021, 14:01
קרנבל פורים במעדנייה של קראוס: אלכוהול, בשר, דגים ועוד!

המשויך לחברה

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

דוברים

There are no speakers found

ספונסרים

There are no sponsors found

מארגנים

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

הורדות

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים