שֵׁם

זן קורונה חדש התגלה בישראל - וריאנט האומיקרון
א׳, נוב 28 2021, 11:00

גלריית תמונות

גלריית וידאו

זן חדש של קורונה התגלה בישראל.

ביום שישי האחרון אובחן לראשונה בישראל חולה מאומת בזן הקורונה החדש שמתפרץ לאחרונה במדינות דרום אפריקה. הווריאנט החדש המכונה בשם 'אומיקרון', הוא זן קורונה מדבק יותר מהדלתא ונוטה לפתח מוטציות חריגות.
המאומתת שזוהתה חזרה בימים האחרונים ממלוואי, שהיא מדינה נגועה בזן האומיקרון. מספר מקרים נוספים חשודים כעת ונמצאים בבדיקה, ביניהם גם כאלה שלא חזרו מחו"ל לאחרונה, מה שמצביע אולי על פתיחת שרשרת ההדבקה בארץ.

בעקבות הווריאנט החדש, התכנס אמש (מוצאי שבת) קבינט הקורונה כדי להחליט על דרכים לבלימת ההתפרצות. ההחלטות שהתקבלו בדיון צפויות להיכנס לתוקף הלילה (א') בחצות. בין ההחלטות העיקריות: בידוד לשבים מחו"ל כולל למחוסנים, איכוני סלולר של השב"כ למעקב אחר מאומתים ובידוד במלוניות לשבים ממדינות אדומות.

באשר לכניסה וליציאה מן הארץ, החל מהלילה יחולו הגבלות והנחיות חדשות, כשבהתאם לכך יגובשו דרכי סיוע לענף התיירות.
> לא תתאפשר כניסת זרים לישראל מכל המדינות, למעט מקרים שיאושרו ע"י ועדת חריגים.
> ישראלים המוגדרים מחוסנים או מחלימים על פי נהלי משרד הבריאות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השלישי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השלישי, יידרשו להשלים בידוד מלא.
> ישראלים לא מחוסנים יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השביעי שתוצאתה שלילית, הנ"ל יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השביעי, יידרשו להשלים בידוד מלא.
> ישראלים ששבו ממדינות שהוגדרו כאדומות (רשימה מלאה הופצה ע"י מטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה) יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה יועברו לבידוד במלונית קורונה עד לקבלת תשובה. לאחר קבלת תשובה שלילית, הנ"ל יועברו להמשך בידוד ביתי וביום השביעי יבצעו בדיקת PCR נוספת. בכפוף לתשובה שלילית בבדיקה השנייה, הנ"ל ישוחררו מבידוד.

איכוני השב"כ חוזרים: יעשה שימוש באיכונים סלולריים שיופעלו על ידי שירות הביטחון הכללי (שב"כ) למעקב אחר מאומתים שנושאים את הזן החדש "אומיקרון", במטרה לאתרם ולקטוע את שרשראות ההדבקה. יצויין, כי החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר אישור שרי הממשלה, בתקנות לשעת חירום. במקביל, יקודם הליך החקיקה בנושא.

הידוק מגבלות התו הירוק: בחללים סגורים, יוחל מתווה התו הירוק בהתכנסות העולה על 50 משתתפים (במקום 100 משתתפים, על פי המצב הנהוג כיום). לעומת זאת, מופעים ופעילויות בחג החנוכה יוותרו ללא שינוי, בהתאם למתווה שאושר בשבוע שעבר, תוך הקפדה על כללי התו הירוק ויישום אכיפה מוגברת.

©ShemeshOnline
קבלו את כל העדכונים, האירועים והמבצעים בבית שמש!
הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ: http://bit.ly/Idkunim-6
או בטלגרם: https://t.me/BeitShemeshIdkunim

2

פריטים

ג׳, נוב 16 2021, 12:35
דה ז'ה וו - חנות מקצועית להלבשה אישית בהתאמה מושלמת
23:30 - 19:30 ,29 נוב 2021
הכרטיסים הולכים ואוזלים, הבטיחו עכשיו את מקומכם באירוע!

CATEGORIES

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

המשויך לחברה

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

דוברים

There are no speakers found

ספונסרים

There are no sponsors found

מארגנים

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

הורדות

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים