שֵׁם

תינוקות ינואר לא ישולבו בגני העירייה לפני גיל 3
ד׳, ינו׳ 01 2020, 13:00

בלי חריגים: ילידי ינואר לא ישולבו בגן עירוני לפני גיל 3


חוק חינוך חובה חינם קובע כי מי שיוכל להיכנס לגן של העירייה הוא כזה שמלאו לו 3 שנים עד התאריך 31 בדצמבר של אותה שנת לימודים. לדוגמה, שנת הלימודים הבאה תתחיל ב־1 בספטמבר 2020, ולכן רק ילדים שימלאו להם 3 שנים מהתאריך 01.01.20 ועד התאריך 31.12.20 יוכלו להיות רשומים לגני עירייה ויהיו זכאים לחינוך חינם. כלומר, ילידי חודש ינואר (שנולדו ב־2017) ייכנסו לגן עירייה (בספטמבר) בגיל שלוש שנים ושמונה חודשים, ואילו ילידי חודש דצמבר ייכנסו לגן עירייה בגיל שנתיים ושמונה חודשים.


בשנים הקודמות אפשרה ועדת חריגים להכניס לגן עירייה ילדים שנחשבו "צעירים" ולא נכללו במסגרת השנתון, כעת הדבר לא יהיה אפשרי. הורים לא יוכלו מעתה לבקש רישום חריג לילד שטרם מלאו לו 3, ילד שנולד לאחר 31.12.17 לא ייכנס לגן בתשפ"א.


על אף החוק, בשנים האחרונות הונהגה ברשויות המקומיות "ועדת חריגים" - ועדה זו אפשרה להורים לרשום את הילד לגן עירייה גם אם נולד ב־15 הימים הראשונים של ינואר בשנה שלאחר השנתון שאליו מיועדת ההרשמה. כך שילדים אלה נכנסו לגן עירייה כשהם אפילו צעירים יותר מגיל שנתיים ושמונה חודשים. בדיקה העלתה כי הוועדות פעלו בניגוד לחוק המאפשר רישום עד תאריך מסוים - ומשעלו על כך במשרד החינוך, החליטו להפסיק את הפרוצדורה.


ועדת החריגים פעלה לרוב על בסיס מקום פנוי בגנים והתנתה את רישומו של הילד בכך שההורים ישלמו מחיר מלא, העומד על כ־900 שקלים לחודש למשך כל שנת הלימודים. מכתב שיצא לאחרונה ממשרד החינוך אל מנהלי מחלקות החינוך קובע כי אי אפשר עוד לקיים ועדות כאלה. "החל משנת הלמודים תשפ"א לא יתאפשר רישום של מי שלא מלאו להם 3, לפי חוק לימוד חובה... לפיכך לא יתאפשר רישום ילדים שנולדו אחרי התאריך 31.12.17".


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ 'עדכונים בבית שמש' וקבלו את כל העדכונים, האירועים והמבצעים בבית שמש!
לחצו ושתפו גם לחברים: http://bit.ly/Idkunim-Heb

2

פריטים

ד׳, דצמ׳ 25 2019, 14:00
בפנים: לוח דרושים ללא תשלום, עדכני ורלוונטי לתושבי בית שמש
ב׳, נוב׳ 18 2019, 16:00
משפחת עזרת אחים מחפשת אותך. הפרטים המלאים בפנים

גלריית וידאו

אין פריטים

לחץ כדי לטעון

המשויך לחברה

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

דוברים

There are no speakers found

ספונסרים

There are no sponsors found

מארגנים

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

הורדות

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים