שֵׁם

האם תבוטל עמלת הקישוריות המפרנסת את קווי התוכן הטלפוניים?
ב׳, ספט 13 2021, 13:00

גלריית תמונות

גלריית וידאו

שר התקשורת יועז הנדל עדכן היום (ב') על כוונתו לבטל בהדרגה את דמי הקישוריות בטלפון הקווי ובטלפון הנייד. המהלך צפוי להוזיל את מחירי הטלפון הביתי, את השיחות היוצאות לחוץ-לארץ, וימגר את תופעת הצינתוקים שמטרידה את המגזר החרדי.

 

ביטול עמלת הקישורית מהווה תיקון לעיוות בשוק התקשורת מאז שנת 2014. לפני כשני עשורים סייעו דמי הקישוריות בין חברות הסלולר והטלפון הקווי להגביר את התחרות בשוק הסלולר ולהכנסת שחקנים נוספים לשוק הטלפון הקווי, אך לאור התמורות הטכנולוגיות והתחרותיות שמתרחשות בענף בשנים האחרונות, תשלום דמי הקישוריות בין החברות מאבד מהצדקותיו והרלוונטיות. בשנים האחרונות תעריף לא עדכני של דמי הקישוריות הוביל לעיוות שוק אותו מנצלים ספקי תוכן טלפוני קטנים המשווקים שירותים שונים כדוגמת הקלטת שיחות, שיחות ועידה והאזנה לרדיו, וסוחרים בדקות שיחה מול חברות הסלולר והחברות הטלפון הקווי. תעריפי הקישוריות יצרו תופעות לוואי מטרידות כמו "צינתוקים" (חיוג למספר הטלפון וניתוק השיחה מיד, על-מנת שהנמען יחייג חזרה ויחשף לפרסומות או תוכן). ביטול הדרגתי של דמי הקישוריות עתיד להפחית משמעותית את הכנסות ספקי התוכן המסחרי משיחות נכנסות, ולמגר את תופעת הצינתוקים המטרידה.


משרד התקשורת מתכוון לבצע הפחתה הדרגתית לאורך שלוש שנים של תעריף הקישוריות בשוק הנייד, הקווי ובשוק הבינלאומי, ולאחר זמן היערכות, תופסק בהדרגה העברת התשלומים בעבור השלמת השיחה ברשת אחרת. המהלך צפוי להפחית עומס רגולטורי ולהתאים לתנאים התחרותיים בשוק הפועלים במסגרת חבילות "הכל כלול" הנהוגות בארץ, וימנע את השימוש בדקות שיחה כסחורה.

 

שר התקשורת, יועז הנדל: "ההחלטה הזו היתה צריכה להתקבל לפני שנים. תשלום דמי הקישוריות בין החברות אינו נחוץ, הוא מייצר עיוות בשוק התקשורת, עלויות מיותרות, ותוצרי לוואי שפוגעים בציבור. ביטול דמי הקישוריות יאפשר לחברות שמספקות טלפון קווי וטלפון נייד להציע חבילות ללא אבחנה בין נייד לנייח, במחיר שווה לכל נפש. בנוסף לכך זה יהווה פתרון לחברה החרדית שסובלת מצינתוקים (צלצול וניתוק)״.


מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: "תעריף דמי הקישוריות איבד רלוונטיות ביחס להתפתחויות הטכנולוגית ומצב השוק. אנו מבקשים לעבור בהדרגתיות לאיפוס התעריף וביטול פיקוח על מחיר הקישוריות. החלטתו של שר התקשורת, לאחר שנים רבות של קיפאון, היא צעד אמיץ, חלוצי ומתבקש בשוק, שיפחית סרבול, יצמצם תופעות לוואי מטרידות ויגדיל את כוח המיקוח של מפעילים ישראלים מול מפעילים בינלאומיים. אנו ממשיכים לצמצם את המעורבות הרגולטורית במקום שאין לה תועלת תחרותית".


©ShemeshOnline
קבלו את כל העדכונים, האירועים והמבצעים בבית שמש!
הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ: http://bit.ly/Idkunim-6
או בטלגרם: https://t.me/BeitShemeshIdkunim

3

פריטים

א׳, אוג 22 2021, 11:52
לרגל ההשקה: ניקוי מקצועי לתכשיטי זהב ויהלומים ללא עלות!
ה׳, אוג 26 2021, 15:55
רייצ'ל H. מביאה לכם קולקציה ייחודית לחגים מושלמים ויפים מתמיד!
ב׳, ספט 13 2021, 08:00
בכל סניף נמכרת תוצרת בכשרות שונה כדי שתוכלו לבחור את ההכשר המועדף עליכם

CATEGORIES

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

המשויך לחברה

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

דוברים

There are no speakers found

ספונסרים

There are no sponsors found

מארגנים

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

הורדות

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים