שֵׁם

משרד התחבורה: תקציבים לקידום התח"צ, שבילי אופניים ותחבורה קלה בבית שמש
ג׳, אפר 26 2022, 13:00

גלריית תמונות

גלריית וידאו

תאור

משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, בהובלת השרה מרב מיכאלי יקדם פרויקטים תחבורתיים קצרי טווח, שיתנו עדיפות לתחבורה ציבורית ובת קיימא, בתשע רשויות מקומיות נבחרות ברחבי הארץ. זאת, במסגרת מיזם חדש ומיוחד שמוביל משרד התחבורה - רשויות השינוי.

במסגרת המיזם, המשרד יעבוד מול הרשויות המקומיות שנבחרו, יבחן את הצרכים הייחודיים של כל רשות ויחתום על הסכמי תחבורה מקיפים, שיכללו תקציבים לקידום פרויקטים של תחבורה ציבורית, שבילי אופניים, הליכתיות ותחבורה קלה, בטווח המיידי. המשרד יסייע וילווה את הרשויות עם יועצים מקצועיים מהמתקדמים בתחום, להוצאת הפרויקטים לפועל בצורה המיטבית, תוך דגש על חווית המשתמש של התושבות והתושבים ושיתוף הציבור.

מיזם "רשויות השינוי" נועד לצמצם את הנסועה הפרטית ולהפחית את הגודש בכבישים העירוניים, באמצעות הגדלת מספר הנוסעים בכלי תחבורה, לרבות נסיעות שיתופיות, ומעבר אנשים משימוש ברכב הפרטי לשימוש בתחבורה ציבורית וחלופות אחרות. 

המיזם מתעדף רשויות מקומיות, בהתאם לפוטנציאל שלהן לחולל שינוי תחבורתי בטווח זמן קצר ומיידי, והנכונות שלהן לקדם תחבורה ציבורית וחלופות לרכב הפרטי. בשלב הראשון של המיזם, שמושק היום, נבחרו תשע רשויות מקומיות מגוונות, מכל רחבי הארץ וגווני האוכלוסייה: טירת כרמל, עפולה, קרית מוצקין, נהריה, אור עקיבא, בית שמש, שפרעם, מודיעין עלית ואופקים. 

כל הרשויות המקומיות במיזם מונות מעל 20 אלף תושבות ותושבים ואינן מתוקצבת במסגרת תכניות אחרות של משרד התחבורה. ברשויות קיימות תכנית תכנוניות לתחבורה ולשבילי אופניים, מועסק ממונה תחבורה ציבורית, והן נכונות לקדם פרויקטים של תחבורה ציבורית ובת קיימא.

הרשויות נבחנו ונבחרו על בסיס פערים בתשתיות התחבורה הקיימות, בתחום מסופי התחבורה הציבורית, שבילי אופניים ונתיבי העדפה לתחבורה הציבורית. כמו כן, נבחנו פערים בשירות התחבורה הציבורית הקיימים, ופערים ביעדי הפיצול, בין השימוש ברכב פרטי לבין השימוש בתחבורה ציבורית, רכיבה והליכה. 

עם הצלחת המיזם, משרד התחבורה ירחיב אותו לרשויות מקומיות נוספות, בהתאם לדירוג ולבחינה שבוצעה. מיזם "רשויות השינוי" מצטרף למגוון רחב של סלים באמצעותם מקדם משרד התחבורה פרויקטים תחבורתיים  ברשויות המקומיות, ובכלל זה מיזם שותפים לדרך וסלים רבים נוספים. 

מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, מיכל פרנק: 'רשויות השינוי' יהיו חוד החנית בקידום מרחב תחבורתי בהתאם למדיניות המשרד לעודד תחבורה ציבורית, רכיבה וקישוריות. התשתיות שיפתח המשרד בתשעה יישובים בפריפריה ייתנו מענה הוליסטי, באמצעות הקצאת משאבים ממוקדת ביישובים נבחרים, שתייצר השפעה של ממש בשטח לתועלת התושבים. אני מאמינה ששיתוף פעולה פורה בין משרד התחבורה לרשויות המקומיות יניב פתרונות תחבורה בני קיימא מהירים, אמינים ונוחים לרווחת הציבור.

©ShemeshOnline

קבלו את כל העדכונים, האירועים והמבצעים בבית שמש!

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ: http://bit.ly/Idkunim-6

או בטלגרם: https://t.me/BeitShemeshIdkunim

3

פריטים

א׳, יול 26 2020, 09:36
מבצעים מעולים בקצבייה ובמחלקת הפירות והירקות
ב׳, אפר 25 2022, 13:16
הזמינו וקבלו ארוחה זוגית בבית קפה לנדוור במתנה!
ג׳, אפר 26 2022, 10:49
באיי-כאן דואגים לכם גם לנוחות ושירות מושלם וגם למחיר הטוב ביותר!

CATEGORIES

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

המשויך לחברה

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

דוברים

There are no speakers found

ספונסרים

There are no sponsors found

מארגנים

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים

הורדות

 לא נמצאו תוצאות
לא נמצאו תוצאות
נסה לשנות את החיפוש או המסנן שלך כדי למצוא את מה שאתה מחפש.
אין פריטים